Login

Víte jakou máte zrakovou vadu?

Myopie - krátkozrakost

Myopie- krátkozrakost by se dala charakterizovat jako vada, kdy je oko fyziologicky příliš dlouhé. Ostrý obraz se potom vytváří před sítnicí a na sítnici vzniká obraz neostrý. Pacient trpící myopií vidí špatně na dálku, ale relativně dobře na blízko (záleží na výši myopie). Vzdálenost, na kterou myop ostře vidí, je tím kratší, čím je myopie vyšší.

Hypermetropie - dalekozrakost

Hypermetropie- dalekozrakost by se dala charakterizovat jako vada, kdy je oko fyziologicky příliš krátké. Ostrý obraz se potom vytváří za sítnicí a na sítnici vzniká obraz neostrý. Pacient trpící hypermetropií vidí špatně jak na blízko tak i na dálku. Vzhledem k tomu, že lze tuto vadu dokorigovat vlastní akomodací, zůstává značná část těchto vad převážně u mladých lidí neodhalena. Často se odhalí až při předpisu brýlí do blízka, pro které si zpravidla přicházejí dříve. Zrádná je zvláště u dětí pro nebezpečí vzniku amblyopie (TUPOZRAKOSTI). Pokud se v rodině tato zraková vada vyskytuje doporučujeme preventivní kontroly u dětí (nejpozději ve školkovém věku), a to i přesto, že máte dojem, že vidí dobře.

Astigmatismus

Ten, kdo trpí astigmatismem, vidí neostře jak na blízko, tak i do dálky. Nevidí jasně kontrasty mezi horizontálními, vertikálními nebo zešikmenými řádky. Příčinou často bývá zakřivení rohovky, které není sferické, ale torické. Normální rohovka má tvar kulové úseče. Při astigmatismu má však ve dvou osách na sebe kolmých rozdílné zakřivení a výsledkem je válcová plocha, která způsobuje zkreslení. Astigmatismus se zpravidla vyskytuje v kombinaci s dalšími zrakovými vadami- krátkozrakostí a dalekozrakostí.

Presbyopie - vetchozrakost

Presbyopie, neboli česky vetchozrakost, je přirozený proces vidění týkající se každého z nás přibližně od čtyřicátého roku věku. Čočka začíná ztrácet na pružnosti, nedokáže se dostatečně vyklenout a tím zaostřit na blízkou vzdálenost. Vidění do blízka se postupně stavá neostré. První příznaky se objevují k večeru, když už je oko unavené a postupně však můžete pozorovat potíže přes celý den. Určitě není na místě se za to stydět, ale objednat se na vyšetření zraku. Vidění do blízka se už bohužel nezlepší, ale brýle Vám pomohou zas vidět ostře!

Pokud trpíte jakoukoliv oční únavou, zarudlýma očima či bolestmi hlavy bez jiné zjevné příčiny, neváhejte nás kontaktovat pro objednání na MĚŘĚNÍ ZRAKU na telefonním čísle 605 858 859 či na mailové adrese brumla@novusoptik.cz.
RYCHLÝ KONTAKT
Hvězdova 1282/31 140 00 Praha 4 GSM: 777 332 170 tel.: 241 412 021 Metro C stanice Pankrác GPS: 50°2´50.978´´N, 14°27´18.777"E brumla@novusoptik.cz Otevírací doba: DLE DOHODY
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

www.novusoptik.cz
Cyklistické brýle - pro cyklisty | Kontaktní čočky a sluneční brýle | Oční optika - sportovní, sluneční a dioptrické brýle
home

Created by © 2008 - 2023 ALS-Euro s.r.o. - další informace tvorba www stránek a eshopu | ALS-Euro s.r.o. - Grafika a design
Doporučujeme: Moto-Army eshop | Brýle a čočky eshop | Stránky obor Optika - reference | Kontaktní čočky |